خانه / دسته‌بندی نشده / خرید آنلاین فایل تحقیق آثار درك حمایت سازمانی و راضی بودن از شغل بر انتقال آموزش

خرید آنلاین فایل تحقیق آثار درك حمایت سازمانی و راضی بودن از شغل بر انتقال آموزش

خرید آنلاین فایل آثار درك حمایت سازمانی و راضی بودن از شغل بر انتقال آموزش

قیمت: 20000 تومان

 


اثرات درك حمایت سازمانی و رضایت شغلی روی انتقال آموزش

 

عبدالرحیم زومرا

 

مقاله انگلیسی در 22 صفحه

چکیده

 

هدف-  نقش حامی بودن سازمانی ادراک شده (POS)[1] و راضی بودن از شغل بر تاثیرپذیری انتقال آموزش سر کار آغاز شد تا در بین بررسی های جدید جدی تر به آن توجه شود. هرچند، فهمیدن این موضوع که  چه طوری این فاکتورها امکان دارد با هم کار کنند تا انتقال تعلیم را تحت تاثیر بگذارنذ هنوز کم می باشد . هدف این مقاله توجه به این معضل با تحلیل رابطه بین POS، راضی بودن از شغل و انتقال آموزش می باشد.

 

طرح/روش شناسی/ رویکرد- داده‌های این تحقیق به وسیله تحلیل یک گروه کارمند و ناظرانشان گردآوری شده است. این داده‌ها به وسیله مدلینگ معادله ساختاری آنالیز شده است.

 

یافته‌ها- این نتایج نشان می دهد که راضی بودن از شغل رابطه بین POS و انتقال آموزشی را مشخص کرده.

 

اصالت/ارزش- این تحقیق مطرح می کند که حمایت سازمانی ادراک شده توانسته راضی بودن از شغل کارمندان را بهتر کند، که انتقال آموزش سر کار بیشتر می شود. رابطه قابل ملاحظه بین این فاکتورها (حمایت سازمانی ادراک شده-رضایت شغلی-انتقال آموزش) یکی از دست یافته های اصلی است که به طور تجربی و عینی ، به خصوص در مقاله های تحقیقی انتقال آموزش از قبل معلوم نشده است. این نتایج مشخص کرد که راضی بودن از شغل نقش مهمی به عنوان واسطه بین رابطه  حمایت سازمانی ادراک شده و انتقال آموزشی را دارد .

 

کلمات کلیدی رضایت شغلی، مالزی، کمیت، حمایت سازمانی ادراک شده، سازمان‌های بخش دولتی، انتقال آموزش

 

نوع آموزش مقاله تحقیقی می باشد

 


    1. 1.     مقدمه

 

در قسمت تحقیقات پیوسته آموزشی انتقال آموزشی توجه تحقیق کننده ها را به خود جلب کرده است[2]. انتقال آموزش روالی است که پس از کامل کردن آموزش  و اجرا سر کار کارمندان اتفاق می افتد. این مسئله به تعمیم پذیری علمی که تازه یاد گرفته شده ، مهارت‌ها و دید گاه های سابقه کاری و محافطت این روش های نو در طول یک بازه زمانی مطرح می کند[3]. مطابق این تعریف، دو حالت انتقال آموزش هست: اول، تعمیم پذیری و دوم نگه داری علم یاد گرفته تازه، مهارت‌ها و نگرش‌ها سر کار. تعمیم پذیری به حدود علم تازه یاد گرفته ، مهارت‌ها و نگرش‌های بدست آمده از آموزش را مطرح می کند که به وسیلمه کارمندان سر کار بکارگیری  شده. [4].  

 

هرچند، انتقال آموزش قطعاً می ماند و بیشتر معضل آزاردهنده ای  برای سازمان‌ها می باشد. به طور نمونه، در یک مطالعه پژوهشگران دریافتند که فقط 62 درصد از کارمندان از علم یاد گرفته نو، مهارت‌ها و نگرش‌ها سریع پس از آموزش به کار می گیرند. این درصد تا 44 درصد پس از شش ماه کم شد و تا 34 درصد پس از یک سال کم شد. نوترین بررسی از 56 نوآموز نشان داد که انتقال عملکرد این نوآموزان تا سه هفته پس از آموزش را شامل می شد[5].

 

خرید        سوال از فروشنده

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خرید آنلاین پروژه اتوکدی فرهنگسرا به صورت کامل و عالی

خرید آنلاین پروژه اتوکدی فرهنگسرا به صورت کامل و عالی قیمت: 15000 تومان   پروژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.